ÇakırBey At Çiftliği

Hikayemiz

Ben Tarık ÇAKIR. Çakırbey At Çiftliği’nin kurucusuyum. Atlarla olan bağım, küçüklükten başlayan ve zamanla yerini bağlılığa bırakan bir sevgi ve yaşam serüvenidir. Küçük yaşlarda at sahibi oldum. Atıma olan ilgim ve sevgim bana hayatı, insanları, yaşamı, iyiliği, sevmeyi beraberinde ise birçok duygu ve değerin kıymetini ve bunlarla yaşamayı öğretti.

Geçen zaman ve hayat içinde var oluş çabası atlarla aramdaki mesafeyi açsa da yaşamımdaki yol ayrımlarının kesişme noktası atlar oldu. Atlar benim yolum ve en sadık yol arkadaşımdı.  Atlarla mutlu oluyordum ve ancak atın hayatımda olduğu bir işle mutlu olabilirdim. Bunu fark ettim. Ve Kocaeli-İzmit bölgesinde bir at aldım. Önce bir süre hafta sonları yanına gidip geldim. Daha sonra İstanbul’da bir atıma bir yaşam alanı oluşturarak yakınıma aldım. Artık hem yanımda hep yakınımdaydı. Zaman içerisinde “birlikte ne yapabilirim? Ne yaparsam mutlu olurum ve işimle mutlu bir yaşam sürerim” diye düşündüm. Girişimci ruhlu, heyecanlı, dinamik de bir insanım. Düşündüm. Kendime olan güven, yapacağım girişime olan inancımla yola çıktım.  “Küçük başlayıp, büyük düşündüm” Mart 2019’da biricik atımla Çakır Bey At Çiftliği’ni kurmaya karar verdim.

Yola çıkışımın yegane gayesi ise atı seven, onunla yol almak isteyen, benim yaşadığım mutluluğu ve huzuru arzu eden herkesi “atlara ve uzaklara yakın” etmekti. Bu amaç ve inançla çıktığım yolda 2.yılımız.

Mart 2021 2. yılımız ve geride bıraktığımız zaman içerisinde at sevenleri, profesyonel binicileri eşsiz güzellikte ki arazi parkurlarımızda unutamayacakları deneyimler yaşatmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Atlara ilgisi olan, merak eden, deneyimlemek isteyen misafirlerimize profesyonel kadromuz ile unutamayacakları bir heyecan yaşatmak için hizmet sunmaya devam ediyoruz.